WITAM NA MOIM BLOGU !

sobota, 13 października 2012

El.MŚ 2014: Argentyna Vs Urugwaj

Skład Argentyny: Romero - Zabaleta, Fernandez, Garay, Rojo - Mascherano, Gago , Di Maria - Messi, Agüero, Higuain

Reprezentacja Argentyny pokonała w Mendozie Urugwaj 3:0 i nadal jest liderem eliminacji Mistrzostw Świata 2014 strefy CONMEBOL. Dwie bramki zdobył Leo Messi, a jedno trafienie dołożył Sergio Aguero.

Z pierwszej połowy można odnotować właściwie jeden fakt - strzał Messiego w poprzeczkę w 28. minucie po rajdzie, w którym minął kilku rywali. Ponadto - dużo walki w środku pola i sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo.

Pierwszą naprawdę groźną sytuację miała Argentyna dopiero po przerwie, kiedy to Messi dośrodkował z rzutu wolnego, a bliski zdobycia gola był Ezequiel Garay. Dziesięć minut później mogło być 1:0, lecz po akcji Messiego, Aguero i Higuaina ten ostatni strzelił obok bramki. Jednakże w 66. minucie Albicelestes w końcu dopięli swego. Messi minął kilku rywali i zagrał do Di Marii, a ten ponownie wyłożył piłkę zawodnikowi Barcelony, który wślizgiem wpakował piłkę do siatki. Po kolejnych niespełna dziesięciu minutach było już 2:0. Ponownie Messi zagrał do Di Marii, lecz tym razem gracz Realu Madryt obsłużył podaniem Kuna Aguero, który strzelił do pustej bramki.

W 80. minucie było już 3:0. Sędzia podyktował rzut wolny po faulu na Aguero około 25 metrów od bramki Muslery. Do piłki podszedł nie kto inny jak Messi i genialnym strzałem po ziemi (!) a'la Ronaldinho strzelił drugą bramkę w tym spotkaniu. Jeszcze chwilę później Leo mógł zdobyć hat-tricka, lecz jego strzał wybronił bramkarz gości.

Argentyna w eliminacjach do Mundialu idzie jak burza i tylko katastrofa mogła by sprawić, że podopieczni Alejandro Sabellii nie awansowaliby do mistrzostw rozgrywanych za dwa lata w Brazylii.